Wolf Kornélia üzente 11 éve
A borágó olaj kiváló forrása egy fontos zsírsavnak, a GLA-nak. Segít megőrizni a bőr egészségét és hidratáltságát, valamint az ízületek rugalmasságát.
Kőszegi Mária üzente 11 éve
jochmann andrás üzente 11 éve
Kőszegi Mária üzente 11 éve
Éva! Ebből a virágból,ha ilyen jó tulajdonságai vannak akkor majd én kérek belőle.Szeretem a gyógynövényeket és teákat.Minap olvastam a tyúk húrról, én teában iszom koleszterin gyógyszer helyett.
[Törölt felhasználó] üzente 11 éve
Szia Zsuzsi !Köszönöm szépen a részletes tájékoztatót,igy már Marika és mások is tudni fogják,milyen kincs is ez a növény.
Rádiné Zsuzsa üzente 11 éve
csodálatos virág... szép a fotó. Évike !
A borágó virágnak gyógyhatása is van !
Kitűnő tulajdonságai főleg kalcium- kálium- és és egyéb ásványi só-tartalmának köszönhető.
Flavonoidokat, alkaloidokat és némi illóolajat tartalmaz. Magjában sok a gamma-linolénsav: ez az értékes zsírsav csökkenti a vér zsír- és koleszterin-szintjét, gyógyszerek alkotórésze.
Virágát fűszerként salátákba, köretek és sütemények díszítésére használják, akár szárítva is. Teának főzve jó vizelethajtó; főleg vese- és hólyagbántalmak esetén ajánlott. A borágó leveleinek forrázata serkenti a stresszre reagáló mellékvesék működését, tehát alkalmazható például pánikbetegség esetén szorongás oldására.
Borogatásként: Gyulladt bőrfelületre, toroköblítésre, naponta többször alkalmazható.
Borágó olaj: A gyulladt és száraz bőr ápolására alkalmas.
Szupper Mária üzente 11 éve
[Törölt felhasználó] üzente 11 éve
Köszönöm szépen!Egy ilyen kicsi virág mennyi elismerést nyert ,de téyleg érdekes és az életben is pont ilyen szinű.Amit nem tudtam eddig róla,hogy évelő ,idén már elég termetes bokrocska lett belőle.
Wolf Kornélia üzente 11 éve
Garáz József üzente 11 éve
Kőszegi Mária üzente 11 éve
Szabó Gizella üzente 11 éve
jochmann andrás üzente 11 éve
felhasználó blokkolása
törlés